חיפוש
  • Seek Peace Jerusalem

משפט ללא צדק בבית המשפט העליון

יום שני השבוע הצטרפנו, חברות וחברים בשאלו שלום ירושלים, להפגנה נגד העוול שנעשה למשפחות בבטן אל-הווא. עמדנו מחוץ לבית המשפט העליון בעת הדיון בענינן, ובני המשפחה הצטרפו גם הם להפגנה בדרכם לאולם בית המשפט.
גם לאחר הדיון, המשפחות נותרו תחת צל כבד של פחד מפני גירוש בלתי צודק מביתן (מדובר במבנה אחד שמכיל כמה תאי משפחה). על פי המדווח בעיתון הארץ, השופטים נוטים לקבל את טענת הבעלות על הבתים של עמותת עטרת כהנים (במסווה של "הקדש בנבנישתי" מן המאה ה- 19) אך אולי יכריעו שתביעת הפינוי התיישנה ולכן אין לפנות את המשפחות. החלטה תינתן בהמשך.

נתפלל שאכן יכריעו שהתביעה התיישנה. אך לא נוכל להתעלם מחוסר הצדק של בתי המשפט שמתעלמים בצורה שיטתית מן העובדה שמשפחות אלו נופלות קרבן למדיניות "הייהוד" שפועלת לגרש פלסטינים ולהחליף אותם ביהודים באמצעות חקיקה מפלה ושיתוף פעולה פסול בין המדינה לבין עמותות כגון עטרת כהנים.

משפחות אלו גרות כמה מאות מטרים מהר הבית, היכן שעמדו לפי המסורת בית המקדש וגם בית הדין הגדול (הסנהדרין). גם אם שופטי בית המשפט טומנים את ראשם בחול, לא נוכל להתעלם. מדיניות "הייהוד" היא תפיסה מעוותת של עצמנו, של היהדות והזהות היהודית, שאינה אלא חילול הקודש ורמיסת הצדק. ישנם במסורת היהודית אוצרות של אור וחוכמה, ועלינו להתחבר לשורשים אלה כדי להגן על המשפחות, למענינו ולמען שכנינו. אמן כן יהי רצון.

וְיִגַּ֥ל כַּמַּ֖יִם מִשְׁפָּ֑ט וּצְדָקָ֖ה כְּנַ֥חַל אֵיתָֽן׃

עמוס ה:כד

3 צפיות0 תגובות